עיצוב אתר כהשפעה על הגולש

למה לבנות אתר אינטרנט

פתחתם עסק באופן רשמי וגם רשויות המס מכירות בקיומכם. אגרתם מלאים של המוצר שלכם, תכננתם היטב את המחירון וקבעתם מדיניות לשירות לקוחות. אך אבוי, הלקוחות אינם יודעים שאתם קיימים, מה שאומר שאתם צריכים להפגין נוכחות בשוק ולגרום לכולם להבין שאתם כאן. תקציב השיווק שלכם מצומצם, כך שקמפיין ברדיו, בטלוויזיה ואפילו בעיתון הוא לא אופציה ממשית. למעשה, זה גם לא בהכרח אפקטיבי. מה שכן יכול לעזור וגם לעלות פחות הוא לתכנן אתר אינטרנט שיהווה כרטיס ביקור לעסק שלכם, ולא פחות חשוב מכך הוא יהווה פלטפורמה משמעותית עבורכם לצורך תקשורת עם הלקוחות, גם עם הקיימים וגם עם הפוטנציאליים. כדי שהאתר יעשה את המוטל עליו וימשוך לקוחות, הוא חייב להציע כמובן שילוב בין עיצוב מרשים לתוכן מעניין ולמעשה חשוב לזכור שלעיצוב אתר יש השפעה על הגולש ועל החלטות הרכישה שלו.

אפיון צרכים

עוד לפני שתבחרו צבעים, פונטים ואייקונים שונים או כל תחום אשר שקשור לעיצוב גרפי, התחילו באפיון צרכי האתר שלכם. קבעו האם הוא מיועד לשמש כחנות וירטואלית או כדף מידע שיווקי, האם הוא יתעדכן באופן שוטף ויעניק לגולשים שלכם מידע יעיל, או שמא מדובר בעמוד אחד שישמש ככרטיס ביקור בלבד? החלטות אלה הן חשובות בשלב זה, לצד אפיון ברור של קהל היעד שלכם, משום שרק לאחר שתאפיינו מרכיבים אלה תוכלו לתכנן את מראה האתר ולהתחיל לעבוד גם על התכנים. אגב, מומלץ מאוד שכבר בשלב הזה תערבו בתהליך החשיבה את המתכנת, את המעצב הגרפי וגם את כותב התוכן.

מה הסגנון שלכם?

עוד לפני שתקלידו את המילה הראשונה, השקיעו מחשבה בעיצוב האתר והתייעצו גם עם המעצב הגרפי. הוא יוכל לייעץ לכם בפרטים הקטנים והחשובים ביותר. למשל, רקע האתר הוא מרכיב חשוב מאוד ובמקרים רבים ימליץ המעצב לבחור בניגודיות גבוהה. רקע שחור ועליו פונט לבן או אפור בהיר יתאים מאוד משום שהניגודיות בין הצבעים גבוהה, שילוב של תמונות על רקע שחור הוא נוח ובולט יותר והוא גם מיוחד ושונה. צבעים זוהרים לא בהכרח יתאימו לכם (אלא אם העסק שלכם הוא מועדון לילה או אתר שמיועד למבוגרים בלבד). אין ספק שלעיצוב יש השפעה על הגולש, ולכן חשוב לתכנן אותו בקפידה.

המילה מוסיפה המון

לבסוף, נותר לכם רק לכתוב. העיצוב כבר מוכן, האתר בנוי, ואתם צריכים שלגולש יהיה גם תוכן שיחכה לו. היעזרו בשירותיו של כותב תוכן מקצועי, שמכיר את האלגוריתם של גוגל ויודע לכתוב באופן מושך וקולח, וספקו ללקוחות הקיימים והפוטנציאליים מידע חיוני, רקע כללי לגביכם ובעיקר תמונה ברורה לגבי היתרונות והחסרונות שלכם. עם עיצוב נכון ועם תוכן איכותי אין ספק שתצליחו למשוך גולשים לאתר – ולגרום להם להישאר, ללמוד, להכיר ובסופו של יום גם לקנות את המוצר שלכם!